Zdroj (Celý svět) - Encyklopedie online

Vyhovující pes do rodiny s dětmi, snášenlivý, oddaný, věrný, lehce se cvičí. Kolie je silný a živý pes. Je velice oblíbená, o čem svědčí nejen americký film Lassie.
Původ : Domníváme se, že plemeno je skotské, bylo před 400 lety dovezeno do Skotska ze Španělska. Pojmenování plemene pochází od skotské ovce (colley), kolie ochraňovala stáda. Na formování tohoto plemene se pravděpodobně podíleli irští setři a chrti. Mimo všeobecně známe dlouhosrsté kolie existuje i krátkosrstý druh, který se odlišuje krátkou, drsnou a hrubou srstí.

Popis : Plemeno služebních psů, jejichž druhé označení je skotský ovčácký pes. Je to ideál krásy, fyzická stavba je založena na fyzické síle a aktivitě, bez nemotornosti a jakéhokoliv náznaku hrubosti. Tělo je vzhledem k výšce kohoutku poněkud delšího rozměru, záda jsou silná, žebra zaoblená, hrudní část je hluboká a za lopatkami vcelku široká. Kosti jsou kulaté a v celku pevné. Hlava je dlouhá, úzká, klínovitého tvaru. Uši jsou vysoko posazené, trojúhelníkové, ve 2/3 zlomené (spuštěné směrem dolu.). Krk je dlouhý, bez známek zatížení. Srst je dlouhá s hustým podsrstím (podsada), díky které není náročná na údržbu v kohoutku, srst vytváří hřívu.
Zbarvení je :
Blue merle
1.jpg
Trikolorní
2.jpg
Zlatá
normal_1........jpg
IMG_3630.JPG

Jakou barvu preferujete ?

Zlatou (113)
Děkujeme za návštěvu našich stránek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one