Jeden z důvodů pro výběr kolie je její povaha, která je velmi přátelská, snadno vychovatelná, vhodná k malým dětem (nechá si od nich hodně věcí líbit). Je to přizpůsobivé plemeno, hodí se do rodiny z dětmi, nebo pro člověka samotného, během života se přizpůsobuje ke svému pánovi. (Když nemáte náladu být aktivní,tak kolie bude lenošit s Vámi.)

Již v dřívější době jsme měli kolii Exu - byla to hodná fena, která měla ráda děti. Opatrovala nás jak se na správného chlupáče hodí. :-) Bohužel nám tento psí čumáček poměrně brzo odešel :-(.

Později jsme si pořídili koliáka z útulku. Pojmenovaly jsme ho Rony, byl bohužel poznamenaný předchozím majitelem, byl agresivní a nedůvěřivý - bylo těžké si získat jeho důvěru, nakonec se nám to povedlo, ale ostatní lidi nesnášel. Potom co nám Rony odešel, jsme se rozhodly, že už dalšího pejska chtít nebudeme.

Po delší době jsme si přece jenom pejska (fenečku) pořídili - Maltézského psíka (malé bílé plemeno, které pořád štěká). Po prvních štěňátkách, nám zůstaly doma dvě Maltezačky. Jak holky stárly zatoužili jsme mít doma zase kolii.

Pořídili jsme Athoska, ten se stal okamžitě miláčkem naší rodiny a všech okolo. Jelikož Athosek je nádherný pejsek sluníčkové povahy, tak jsme se rozhodly s ním vyzkoušet výstavy. Přestože byl Athosek úspěšný, objíždění výstav nás brzy přestalo bavit i Athoskovi se líbilo víc doma na zahradě než ve výstavním kruhu. kruhu.

Aby Athoskovi nebylo smutno, pořídily jsme mu další chlupaté kamarády.

Je to krásné jak ty naše chlupaté koule lítají po zahradě.
Dokonalost :-*

Dokonalost :-*

IMG_3630.JPG

Jakou barvu preferujete ?

Zlatou (113)
Děkujeme za návštěvu našich stránek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one